workshops


warsztaty plastyczne

.

.

Celem organizowanych przez nas warsztatów jest zachęcenie uczestników do aktywności twórczej, odkrywania swoich zdolności, rozwijania umiejętności zarówno podczas pracy indywidualnej jak i grupowej. Sztuka jest sposobem na komunikację z otoczeniem, oddziałuje na sferę intelektualną, moralną, społeczną, rozwija wyobraźnię, estetykę, a przede wszystkim wzmacnia poczucie własnej wartości. Sztuka to również uczenie się wytrwałości w dążeniu do celu, służy wyrażaniu swoich myśli i przeżyć.

Warsztaty w ramach naszych projektów skierowane są do ludzi w różnym wieku, skłaniają do szukania inspiracji w otaczającym świecie, sięgania po zarówno nowe jak i klasyczne media.  Staramy się zainteresować innych kulturą i sztuką. Naszym zamiarem jest aktywizacja ludzi w każdym wieku, zarówno dzieci, osoby starsze, młodych i dorosłych hobbystów, a także wyrównanie szans osób mających utrudniony dostęp kultury i sztuki oraz edukacji artystycznej. Chcemy przedstawić sztukę jako alternatywną formę rozrywki i nauki. Chętnie pomagamy też młodym artystom planującym zdawać na akademie sztuk pięknych.

.

AKTUALNE WARSZTATY: http://pinatagroup.com/category/education/

.

ARCHIWUM WARSZTATÓW:

.

2017

.KRUCJATY net

Warsztaty ITER PER TEMPUS, czyli powrót do przeszłości.

Projekt dofinansowany przez Gminę Miasta Toruń realizowany w maju i czerwcu 2017 roku.

Podczas warsztatów plastycznych uczestnicy łączyli tradycyjne techniki warsztatowe z nowymi mediami poznając sztukę współczesną poprzez inspirację minioną kulturą. Praca twórcza poprzedzona była pokazem slajdów, filmów i szczegółowym przedstawieniem techniki przez instruktorów, artystów- pedagogów. Inspiracją do zajęć była sztuka średniowiecza, gotycka architektura, zamek krzyżacki w Toruniu, toruńska starówka, jej historia, legendy, a także rzeka Wisła i jej historyczne oraz kulturowe powiązania z Toruniem.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI więcej informacji / fotorelacja: http://krucjatypinaty.blogspot.com/2017/06/bestiariusze-i-palladyni.html

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA SENIORÓW więcej informacji / fotorelacja: http://krucjatypinaty.blogspot.com/2017/06/rosa-pulchra-est.html

 

 

.

.

.

2016

banner hydrozagadka

Warsztaty graficzne związane z Aquapresją. 

„Hydrozagadka” tematycznie nawiązuje do zabytków architektury przemysłowej, wody i ekologii. Celem warsztatów jest zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej, odkrywania swoich zdolności, rozwijania umiejętności oraz zachęcenie do pracy w grupie. Projekt został sfinansowany przez Toruńską Agendę Kulturalną w ramach Mikrowsparcia.  Warsztaty realizowane będą na terenie Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu w drugim kwartale 2016 roku. Planowane techniki graficzne- linoryt, kolografia, monotypia i frotaż. Cykl warsztatów wieńczyć będzie wystawa prac uczestników, na bieżąco wydarzenia będą relacjonowane na blogu- http://aquapresja.blogspot.com/

HYDROKATALOG- https://drive.google.com/file/d/0BxvSPKVnJMGRZUp1X3JHa21UNmc/view?usp=sharing

.

.

SONY DSC

Warsztaty intermedialne stanowiące część projektu Krucjaty Pinaty łączące tradycyjne techniki z nowymi mediami.

Warsztaty obejmują różne obszary sztuki wizualnej. Inspiracją do zajęć jest sztuka średniowiecza, gotycka architektura, historia i legendy. Podczas pracy uczestnicy łączą tradycyjne techniki warsztatowe z nowymi mediami i zdobyczami technologicznymi, poznając sztukę współczesną poprzez inspirację minioną kulturą. Projekt został dofinansowany z funduszu Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach programu Mikrowsparcie.

Więcej informacji o warsztatach- http://krucjatypinaty.blogspot.com/

Zainteresowanych nawiązaniem współpracy lub udziałem w warsztatach zapraszamy do kontaktu mailowego- ourpinata@gmail.com

.

.

.

INSTRUKTORKI

 

.

fot warsztaty_ kasia

Katarzyna Wendland

.

Artystka malarka obok własnej twórczości zajmująca się edukacją artystyczną.  Posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, kursów i zajęć plastyki. Uczyła ludzi w różnym wieku- dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, słuchaczy szkół i kursów policealnych oraz studentów, a także osoby dorosłe i seniorów.  Jest autorką dziesiątków warsztatów plastycznych i programów nauczania.

W 2006 roku ukończyła Malarstwo oraz studium pedagogiczne na UMK w Toruniu.  W 2007 roku zdobyła stopień nauczyciela kontraktowego. Pracowała jako nauczycielka plastyki, wykładowca, instruktorka. Uczyła w wielu placówkach w Toruniu- m.in. SP nr 13, Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza, Centrum Kształcenia Kadr, Gimnazjum nr 2, Centrum Nauki i Biznesu „Żak”, Towarzystwie Edukacji Bankowej, Gimnazjum nr 3, Społecznym Liceum o kierunku Menadżerskim i Społecznym Gimnazjum Językowym. Prowadziła zajęcia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także w szkołach w Brzozówce i Turznie. W zakres prowadzonych przez nią przedmiotów, obok zajęć praktycznych z plastyki, wchodziły wykłady z historii sztuki, zajęcia z fotografii, dekoracji wnętrz, technik reklamy, rysunku odręcznego, kompozycji, aranżacji wnętrz, kolorystyki, wystawiennictwa i wielu innych.

Od 2010-2016 roku związana była z Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Jej autorski program nauczania wyróżnia się nowatorskie podejście niejednokrotnie doceniane przez słuchaczy. Wciąż poszukuje nowych mediów i zagadnień, dzieląc się z innymi swoją artystyczną pasją.

Obecnie jako prezes Fundacji Pinata jest instruktorką i koordynatorką działań edukacyjnych.

EDU-ART PORTFOLIO

 .

.

SONY DSC

Alicja Wieczorek

.

Ukończyła Malarstwo i Edukację Artystyczną na WSzP UMK w Toruniu. Od 2014 roku posiada uprawnienia nauczycielskie.  Jest autorką warsztatów plastycznych, które prowadziła w toruńskich placówkach kulturalnych m.in.- w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza, w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, w Domu Muz oraz na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.  W 2015 roku pracowała w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, gdzie prowadziła popołudniowe zajęcia plastyczne, warsztaty przedpołudniowe dla szkół oraz liczne warsztaty związane z projektami „Światłopodgląd” i „Zawsze zielono zawsze niebiesko”. W swoich autorskich projektach szczególną wagę przywiązuje do procesu twórczego.  Obecnie jest doktorantką na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, gdzie współprowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku dla studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Jako wiceprezes Fundacji Pinata pełni rolę organizatorki i instruktorki działań edukacyjnych.

EDU-ART PORTFOLIO