AQUAPRESJA


Projekt AQUAPRESJA jest projektem artystyczno-społecznym obejmującym wystawy, działania warsztatowe, akcje plastyczne oraz inne aktywności związane z tematem wież ciśnień – zabytków architektury przemysłowej. Istotnym aspektem jest poznanie ze sobą pasjonatów wież ciśnień z całego kraju. Ułatwienie im kontaktu, umożliwienie wejścia w dyskusję może wpłynąć na los tych wyjątkowych obiektów.

Nasza przygoda z wieżami ciśnień rozpoczęła się w grudniu 2015 roku. Jak dotąd podczas podróży udało nam się dokonać twórczej eksploracji kilkudziesięciu wież ciśnień na terenie kraju oraz poza jego granicami- w Irlandii. Wyprawy do wież stały się kluczowym elementem projektu, pomogły nadać mu szerszy wymiar. Losy wież ciśnień splatają się z życiem ludzi z nimi związanych, a ich opowieści inspirują do pracy twórczej. Każdy z obiektów okazał się inny, zarówno pod względem architektury, jak i obecnej funkcji. Zainspirowani industrialnym charakterem wież ciśnień oraz ich indywidualnymi historiami rozpoczęliśmy pracę twórczą, której efektem są wystawy. Prezentujemy malarstwo, media rysunkowe na kamiennym papierze, grafikę wektorową, fotografię eksperymentalną, instalacje dźwiękowe, video-animacje. Cykle prac będą się sukcesywnie rozwijać wraz z kolejnymi ekspozycjami projektu AQUAPRESJA.

.

AQua baner_pinata

.

Artyści: Alicja Wieczorek, Katarzyna Wendland, Grzegorz Wawrzyńczak

Koordynacja projektu: Katarzyna Wendland i Alicja Wieczorek

Oprawa graficzna: Grzegorz Wawrzyńczak

.

Podczas pracy nad projektem powstał blog, na którym umieszczamy bieżące materiały dotyczące AQUAPRESJI.

BLOG- http://aquapresja.blogspot.com/

KATALOG- otwórz / pobierz

.

.

Poniżej archiwum prac wystawianych w kolejnych odsłonach AQUAPRESJI:

AQUAPRESJA 01 TORUŃ

AQUAPRESJA 02  BYDGOSZCZ

AQUAPRESJA 03  PŁOCK

.

AQUA Plakat 700x770 rgb.pdfPlakat AQUA a3 cmyk.pdf.a6 AQUAPREJA III.pdf

 

 

 

Na mapie zaznaczyliśmy miejsca Aquapresji- wieże ciśnień oraz wszystkie miejsca naszych wystaw, warsztatów i innych wydarzeń.

.

.

.

HYDROZAGADKA seria warsztatów graficznych dofinansowanych przez TAK w ramach Mikrowsparcia. Katalog z warsztatów graficznych: ZOBACZ / POBIERZ

.PARTNERZY

mm

 banner hydrozagadka
.

.