PANDEMIA – WYNIKI KONKURSU


Do ogólnopolskiego konkursu plastycznego „PANDEMIA. Sztuka w czasach zarazy” 173 artystów zgłosiło łącznie 398 prac w kategoriach: malarstwo, rysunek, grafika, ilustracja. Zgłoszenia były przyjmowane do 31 sierpnia 2020 r. Poziom prac był bardzo wysoki, a ujęcie tematu różnorodne pod względem formalnym.

Jury konkursu w składzie art. graf. Izabela Kowalska – Wieczorek (przewodnicząca Jury), art. mal. Katarzyna Wendland (członek Jury) i art. mal. dr Alicja Wieczorek (członek Jury) spośród nadesłanych prac konkursowych wybrało do Galerii Internetowej „PANDEMIA” 174 prace 113 artystów, natomiast do e-katalogu 62 prace 53 artystów. Jury przyznało GRAND PRIX (600 zł) oraz 3 Nagrody (400 zł, 200 zł i 100 zł),  a także 3 wyróżnienia specjalne. O wyborze zadecydowała oryginalność, poziom artystyczny oraz trafne nawiązanie do tematu.

Zarówno Galeria „PANDEMIA” jak i publikacja internetowa zostaną opublikowane i udostępnione uczestnikom 15 października 2020 r.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Pinata. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Partnerami wydarzenia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gmina Miasta Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie. Konkurs został objęty Patronatem Prezydenta Miasta Torunia oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

Shuai Zhang  ŁÓDŹ  „Izolacja I”  – grafika – GRAND PRIX -(NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ GMINĘ MIASTA TORUŃ) 600 ZŁ

Zbigniew Blekiewicz SZCZECIN „Niedokończony koncert COVID – 19” – malarstwo –  – I NAGRODA (NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE)  400 ZŁ

Jakub Kamiński  WROCŁAW „ Przygoda” – grafika – II NAGRODA (NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE)  200 ZŁ

Daga Skwarska WARSZAWA „Hero 2020” – ilustracja – III NAGRODA (NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ FUNDACJĘ PINATA) 100 zł

 

Janusz Jurek OSTRÓW WIELKOPOLSKI „Plaga III” – grafika – WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

Joanna ŚmielowskaJaremin GDYNIADystans” – malarstwo – WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

Piotr Bąk KATOWICE „ Zalew informacji, osamotnienie II” – rysunek – WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

 

ARTYŚCI ZAKWALIFIKOWANI DO GALERII INTERNETOWEJ

Adrianna Marchwińska ZAWADY

Agata Ciesielska – Shovkun BYDGOSZCZ

Agata Dorobek POZNAŃ

Aleksander Czank CZĘSTOCHOWA

Aleksandra Dzido WROCŁAW

Aleksandra Kwiecień RADOM

Aleksandra Prusinowska GDYNIA

Aleksandra Rak KRAŚNIK

Amanda Sala WROCŁAW

Andrzej Rułka RZESZÓW

Aneta Fausek-Kaczanowska KRAKÓW

Aneta Suslinnikow BRATKOWICE

Angelika Zajdlic POGWIZDÓW

Anna Chlebowska WROCŁAW

Anna Michalik POZNAŃ

Anna Perek-Sobierajska CZERWONAK

Anna Pieśniak LUBLIN

Anna Stawowczyk JULIANÓW  

Anna Wiśniewska TORUŃ

Antonina Chmielewska KRAKÓW

Arkadiusz Glegoła WARSZAWA

Arkadiusz Orman KIELCE

Barbara Bakalarska KRAKÓW

Beata Konarska WARSZAWA

Beata Walczak WARSZAWA

Bernadeta Sudnikowicz MIROSŁAWIEC

Daga Skwarska WARSZAWA

Dagmara Mikler KRAKÓW

Danuta Krajewska-Pietrasik USTRONIE

Danuta Turkiewicz KRAKÓW

Dariusz Młynarczyk GŁOWNO

Dominik Jakubowski POZNAŃ

Dominika Czekaj RZESZÓW

Dominika Surmacz RZESZÓW

Dorota Bujak KATOWICE

Edgar Jerzy Pill TORUŃ

Elwira Wasak LUBLIN

Elżbieta Styrkowicz RÓŻNOWICE

Emilia Wąż ŻORY

Ewa Bińczyk TORUŃ

Ewa Kozera GRÓDKÓW

Ewa Tokarczyk KIELCE

Ewelina Galla PRĄDOCIN

Ewelina Kożuchowska KIELCE

Filip Wierzbicki-Nowak POZNAŃ

Fryderyk Kądziela KRAKÓW

Grzegorz Bugaj KRAKÓW

Grzegorz Frydryk RZESZÓW

Grzegorz Leon Piotrowski ZARZYCE WIELKIE

Hanna Józefowska POZNAŃ

Iwona Szpak – Pawłowska TORUŃ

Izabela Siemiątkowska WARSZAWA

Jakub Kamiński WROCŁAW

Janusz Jurek OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Jerzy Kędzierski CIECHOCINEK

Joanna Strzelecka – Traczykowska TORUŃ

Joanna Śmielowska-Jaremin GDYNIA

Joanna Tumiłowicz WARSZAWA

Jolanta Mikuła RYBIE

Julia Miąso KRAKÓW

Justyna Grodecka WARSZAWA

Justyna Spława – Neyman WARSZAWA

Justyna Wolska KATOWICE

Kamil Emanuel Klonowski KRAKÓW

Kamila Jajkowska ZBYLITOWSKA GÓRA

Kamila Krętuś CZĘSTOCHOWA

Karol Szafran KRAKÓW

Karolina Futyma GDAŃSK

Karolina Glanowska SUCHA BESKIDZKA

Katarzyna Dyjewska WARSZAWA

Katarzyna Rumińska TORUŃ

Klaudia Cisek RZESZÓW

Klaudia Luiza Wieczorek KIELCE

Krzysztof Kułacz Karpiński LEGNICA

Lech Polcyn KRAKÓW

Leonard Berendt INOWROCŁAW

Leszek Goliński WARSZAWA

Maciej Zabawa TARNÓW

Magdalena Chomiak TORUŃ

Małgorzata Oleszkiewicz GDAŃSK

Marcelina Żaba STRÓŻA

Marcjanna Wysocka CIESZYN

Marek Szczęsny OLSZTYN

Mariusz Dański RADOM

Marzena Sroczyńska-Gudajczyk ZDUŃSKA WOLA

Mateusz Otręba KRAKÓW

Michał Stachacz OSTRÓW MAZOWIECKA

Monika Błachuta KRAKÓW

Monika Bober WROCŁAW

Monika Smetaniuk ZABRZE

Natalia Spyrka WIELICZKA

Nina Zielińska-Krudysz ŁAŃCUT

Paulina Bobak BIERUŃ

Paulina Wojciechowska RYBNIK

Paweł Kleszczewski SZCZECIN

Piotr Bąk KATOWICE

Piotr Desperak KŁOBUCK

Piotr Trusik MARKI

Radosław Jastrzębski OSTROŁĘKA

Rafał Podsobiński RZESZÓW

Roma Krysiak BLACHOWNIA

Sebastian Trzoska WARSZAWA

Shuai Zhang ŁÓDŹ

Sławomir Daniec KRAKÓW

Stanisław Cholewa KRAKÓW

Stanisława Dobrzeniecka-Żyłkowska SZCZECIN

Tetyana Luchna BIAŁA PODLASKA

Tomasz Kokott ZABRZE

Wal Jarosz KOSZALIN

Weronika Jaźwińska POZNAŃ

Wioletta Kulewska KLUCZBORK

Yuliia Andriichuk POZNAŃ

Zbigniew Blekiewicz SZCZECIN

 

 

 

ARTYŚCI I ICH PRACE ZAKWALIFIKOWANE DO E-KATALOGU

Adrianna Marchwińska ZAWADY „Pandemiczna piramida” – ilustracja

Agata Dorobek POZNAŃ „Ad meliora tempora” – grafika

Aleksandra Dzido WROCŁAW „Arena” – rysunek

Andrzej Rułka RZESZÓW „Zaczipowani szczepionkami czekamy na efekty” – rysunek

Angelika Zajdlic POGWIZDÓW „Kartka z Pandemnika” – grafika

Anna Chlebowska WROCŁAW „Krajobraz 19 A” – grafika

Anna Wiśniewska TORUŃ „Stay on – line” – rysunek

Antonina Chmielewska KRAKÓW „Niechciana prenumerata, edycja specjalna – zaraza”-

Daga Skwarska WARSZAWA „Hero 2020”-  ilustracja

Dariusz Młynarczyk GŁOWNO „Inwazja I” malarstwo

Dominik Jakubowski POZNAŃ „Coronavirus” – grafika

Dominika Czekaj RZESZÓW „Izolacja I”, „Izolacja II” – grafika

Edgar J.Pill TORUŃ „Kwarantanna” malarstwo

Elżbieta Styrkowicz ROŻNOWICE „Dziennik czasów pandemii II” – grafika

Ewa Bińczyk TORUŃ „Błony umysłu” – rysunek

Ewa Kozera GRÓDKÓW „BiebrzaII”, „Biebrza III” – malarstwo

Ewelina Galla PRĄDOCIN „Pętle” – ilustracja

Filip Wierzbicki-Nowak POZNAŃ „bez tytułu” – grafika

Grzegorz Bugaj KRAKÓW „Element – coś z góry, coś z dołu” – grafika

Grzegorz Frydryk RZESZÓW „Zapiski mamy, koronawirus I” – grafika

Iwona Szpak – Pawłowska TORUŃ „Raport X”, „Raport Y”, „Raport Z” – malarstwo

Izabela Siemiątkowska WARSZAWA „Beton III”, „Beton IV” – grafika

Jakub Kamiński WROCŁAW „Przygoda” – grafika

Janusz Jurek OSTRÓW WIELKOPOLSKI „Plaga III” – ilustracja

Jerzy Kędzierski CIECHOCINEK „Our future” – malarstwo

Joanna Śmielowska-Jaremin GDYNIA „Dystans” – malarstwo

Julia Miąso KRAKÓW „Plaga zmartwień III” – grafika

Justyna Wolska KATOWICE „Stoję samotnie oglądając koniec świata” – grafika

Kamil Klonowski KRAKÓWbez tytułu, z cyklu XX, IV” – malarstwo

Karolina Futyma GDAŃSK „Tęsknota I” – grafika

Katarzyna Dyjewska WARSZAWA „Widok na przyszłość” – malarstwo

Katarzyna Rumińska TORUŃStory b&w” – malarstwo

Krzysztof Kułacz Karpiński LEGNICA „Pandemia – biały” – rysunek

Lech Polcyn KRAKÓW „Next Plague 6” – grafika

Leszek Goliński WARSZAWA „Tryptyk Chaos” – rysunek

Małgorzata Oleszkiewicz GDAŃSK „nie – Pokoje III” – grafika

Marek Szczęsny OLSZTYN „Krajobraz z covidem” – malarstwo

Mariusz Dański RADOM „Pan Demia – wychodzi z ukrycia”, „Pan Demia – kroczy”, „Pan Demia – widzi wszystko” – grafika

Marzena Sroczyńska-Gudajczyk ZDUŃSKA WOLA „Walka sztuki z pandemią” – poliptyk – malarstwo

Mateusz Otręba KRAKÓW „Chmura tłuszczu” – rysunek

Michał Stachacz OSTRÓW MAZOWIECKA „Mam to w nosie” – ilustracja

Monika Smetaniuk ZABRZE „Miecz czystości”, „W zamknięciu” – ilustracja

Paulina Wojciechowska RYBNIK „Gdzie mieszka słońce I” – grafika

Paweł Kleszczewski SZCZECIN “Covid 19_Control of fever”, „Ucieczka do Egiptu” -malarstwo

Piotr Bąk KATOWICE „Zalew informacji”, „Izolacja” – rysunek

Radosław Jastrzębski OSTROŁĘKA „Linia życia XII” – malarstwo

Shuai Zhang ŁÓDŹ „Izolacja I” – grafika

Sławomir Daniec KRAKÓW „Sobota” – rysunek

Stanisław Cholewa KRAKÓWDYSTANS XV” – grafika

Stanisława Dobrzeniecka-Żyłkowska SZCZECIN „Koronawirus I” – rysunek

Tetyana Luchna BIAŁA PODLASKA „Władza” – ilustracja

Wal Jarosz KOSZALIN „To ja koronawirus” – malarstwo

Zbigniew Blekiewicz SZCZECIN „Niedokończony koncert COVID – 19” – malarstwo