SPOTKANIE AUTORSKIE


Grzegorz Wawrzyńczak

„Znany i nieznany Toruń ilustrowany”

30 marca 2018 o godz. 17:00

Galeria ZPAP, ul. Ducha św. 8, Toruń

.

Link do publikacji :  https://drive.google.com/open?id=1dgh8Ke3Lt1BR8rXzNjd3XTclGpHgX0Wx

.

plakat znany i nieznany toruń ilustrowany 72dpi

.

.

Znany i nieznany Toruń Ilustrowany

Spotkanie autorskie promujące zbiór ilustracji dotyczących Torunia autorstwa Grzegorza Wawrzyńczaka. Ilustracje przedstawiają znane i mniej znane, a na pewno ulubione autora zakamarki miasta. Publikację cechuje świeże podejście do tematu pejzażu miasta, którego portret utrwalony jest za pomocą połączenia mediów cyfrowych z klasycznymi technikami malarskimi. Na spotkaniu będzie można otrzymać egzemplarz publikacji. Znany i nieznany Toruń ilustrowany dostępny będzie również w czytelniach, bibliotekach i instytucjach kultury w Toruniu oraz w wersji elektronicznej na stronie ZPAP Toruń oraz Grupy Pinata ( www.zpaptorun.pl, pinatagroup.com ).

Projekt zrealizowany jest w ramach programu MIKROWSPARCIA.

30.03.2018 godz.17:00

Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków w Toruniu, ul. Ducha Św. 8

Grzegorz Wawrzyńczak

Studiował Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni prof. Piotra Klugowskiego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2013 r. Aneks z rysunku pod kierunkiem prof. Krzysztofa Pituły i aneks do dyplomu z Malarstwa w Architekturze w pracowni dr. hab. Andrzeja Kałuckiego. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem oraz muzyką. Stosując techniki kolażu i asamblażu często łączy malarstwo z rzeźbą. Otrzymał nagrodę za szczególne wartości artystyczne dyplomu pt. „Między wschodem i zachodem”, prezentowanego na wystawie Dyplomy 2013 w CSW w Toruniu. Od 2015 r. jest członkiem ZPAP w Okręgu Toruńskim. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych: Wystawa malarstwa towarzysząca koncertowi zespołu Napszykłat i poezji Rafała Derdy – Klub Fado – Aleksandrów Kujawski (2010); Rytuał w Galerii nad Wisłą w Toruniu – wystawa połączona z happeningiem w przestrzeni publicznej (2013). Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m.in. Działania Podstawowe – XV Mogileńskie Spotkania Plastyczne, Mogilno (2013); 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Wozownia w Toruniu; Sztuka Otwarta – II Festiwal Sztuki Aktualnej Nowe Ciepło w MCK Galeria Przestrzeń Gruzownia – Nowe Miasto Lubawskie; Wystawa towarzysząca 21 Spotkaniom Teatru Otwartego Festiwal STO, Teatr Terminus A Quo – Nowa Sól; Dyplom 2013, Studentenwerke – Getynga (2013), „Coż nam po prawdzie?” – Międzynarodowe Biennale Plakatu w Bielsko-Białej (2015); Nowy Rozdział, Galeria ZPAP, Toruń (2015); Projekt 966. Jubileusz Narodowy – Sztuka Polska 2016, Wystawa z okazji 1050-lecia Chrztu Polski (2016), cykle wystaw Grupy Pinata pt. AQUAPRESJA i Krucjaty Pinaty (2016-2018). Ilustracja wieży ciśnień w Płocku zdobyła nagrodę firmy Affinity i została użyta do kampani promocyjnej nowej wersji programu graficznego (2017). Od 2015 roku współtworzy Grupę Pinata.

.

.

Fotorelacja za spotkania w ZPAP (fot. Alicja Wieczorek) :

.

22

3a

21a

6a

11a

14a

19a

.

Pełna fotorelacja na stronie ZPAP: http://www.zpaptorun.pl/index.php/wystawy/znany-i-nieznany-torun-ilustrowany-grzegorz-wawrzynczak.html