about


Pinata is a group of painters working with various media.

Pinata to grupa trojga artystów malarzy działających w różnych mediach.

.

PINATA GROUP:

 .

.

.
.

Urodzona w Szczecinie w 1979 roku. Związana z Toruniem, gdzie mieszka. Od 2015 roku współzałożycielka grupy artystycznej Piñata. Od 2016 roku prezes zarządu Fundacji Piñata W 2006 ukończyła malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze (malarstwo ścienne i witraż) oraz rysunek na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureatka nagrody im. Prof. Stanisława Borysowskiego w dyscyplinie: malarstwo 2003/2004. W 2004 – 2006 ukończyła Studium kasPedagogiczne UMK w Toruniu. W latach 2006 – 2012 związana z placówkami oświatowymi oraz kulturalnymi m.im.: Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2007 – 2009), Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu (2010 – 2016). Autorka licznych programów edukacyjnych dla szkół podstawowych, policealnych, szkoły wyższej oraz warsztatów plastycznych i plenerów malarskich. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Irlandia). Od 2007 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się szeroko rozumianym malarstwem współczesnym, malarstwem w architekturze, designem oraz cyfrową fotografią eksperymentalną, jak również rysunkiem na kamiennym papierze ( Stone paper ), cyfrową instalacją dźwiękową. Realizuje też cykle graficzne w technikach wypukłodruku.

 .
..

.

Doktorantka na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, absolwentka Malarstwa na tym samym wydziale. Dyplom z wyróżnieniem za cykl „Gra w obrazy” otrzymała w 2012 roku. Licencjat z Edukacji Artystycznej z zakresu Mediów Rysunkowych – w 2014. Należy do ZPAP w Okręgu Toruńskim. Od 2015 współzałożycielka Grupy Pinata, od 2016 roku pełni funkcję wiceprezesa w zarządzie Fundacji Pinata. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Swoje prace pokazywała m.in. na wystawie „Dyplomy 2012” w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” ala5w Toruniu, na Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje 2013” w Legnicy, na 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, podczas wystawy pokonkursowej III Triennale Malarstwa „Animalis” w Chorzowie, na 12. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas POLYGONUM 4 w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. Stypendystka prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Laureatka nagród i wyróżnień w kategoriach komiks i rysunek. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, jednak punktem wyjścia dla jej poszukiwań jest malarstwo. W swoich pracach szuka wspólnego pola dla systematyczności i przypadku. Stosuje wielowątkową formę dającą odbiorcy możliwość swobodnej interpretacji. Tworzy szeroki cykl rysunkowy pt. „Dziennik”, który liczy już ponad 900 realizacji, zajmuje się również ilustracją, projektowaniem i animacją.
 …..
.
.
.
.
Absolwent Malarstwa na WSzP UMK w Toruniu w pracowni prof. art. mal. Piotra Klugowskiego. Nad aneksem z rysunku pracował pod okiem prof. art. mal. Krzysztofa Pituły, natomiast część dyplomu z malarstwa w architekturze została opracowana w pracowni dr. hab. art. mal. Andrzeja Kałuckiego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2013 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, rzeźbą, witrażem i_muzyką. Lubi łączyć malarstwo z rzeźbą, podczas zabaw technikami kolażu i grz5asamblażu, często wychodząc z pracą całkowicie w przestrzeń. Namiętny plakacista, kompozytor i_konstruktor rekwizytów. Za swój dyplom „Między wschodem i_zachodem” otrzymał nagrodę podczas wystawy „Dyplomy 2013” prezentowanej w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Prezentował swoje prace w kraju i_za granicą m.in. w_Toruniu, Warszawie, Getyndze (Niemcy), Nowej Soli, Grudziądzu i Mogilnie. Brał udział w 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu i Międzynarodowym Biennale plakatu w Bielsko-Białej. Podczas swojej wystawy indywidualnej w Galerii nad Wisłą w Toruniu pt. „Rytuał” połączył ekspozycję galeryjną z happeningiem w przestrzeni publicznej. Od 2015 roku jest członkiem ZPAP w Okręgu Toruńskim oraz współzałożycielem Grupy Pinata.
.
.

 

.

..

.

.

friends

.

 

  pipi .  . lat   logo-bydgoszcz  logo-wydzial-sztuk-pieknych-bez-tla   torunskie-wodociagi   logo-umk-pion-rgb  galeria-forum-logo-bez-tla  muzeum_bytow_central_cmyk     logo_zpap_01  konin-ckis  logo-wiza-cisnien  muzeum-pismiennictwa  prezydent miasta toruniatak_logo_d_0 gtacentrum-druku

WIE+¬A logo2blik

……..

……………………..