about


Pinata is a group of painters working with various media.

Pinata to grupa trojga artystów malarzy działających w różnych mediach.

.

PINATA GROUP:

 .

.

.

KATARZYNA WENDLAND 

.

kas

Urodzona w Szczecinie w 1979 roku. 2015 rok – współzałożycielka Grupy Artystycznej Pinata Od 2016 roku fundator i prezes zarządu Fundacji Piñata ( www.pinatagroup.com ). Współorganizuje wydarzenia kulturalne promujące sztukę współczesną. Posiada doświadczenie jako juror w różnorodnych konkursach plastycznych, kurator wystaw, koordynator projektów, fotografik. Od 2007 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2006 ukończyła malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze (malarstwo ścienne i witraż) obroniła też aneks z rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Irlandia). Autorka programów edukacyjnych, warsztatów plastycznych, współorganizator plenerów malarskich. Zajmuje się malarstwem współczesnym, malarstwem w architekturze, designem. Uprawia też rysunek w technikach własnych. Przyjęta strategia twórcza odnosi się do życia wewnętrznego, ciągłych zmian i ruchu. W kręgu zainteresowań znajdują się zagadnienie światła, zdobywane doświadczenia, odczucia emocjonalne, które następnie zostają przetransponowane w sposób syntetyczny na język sztuki. W malarstwie i rysunku stosowane są zróżnicowane technologie i media. 

PORTFOLIO

 .
..

.

ala5

Artystka malarka, rysowniczka i ilustratorka. Absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, otrzymała dyplom z wyróżnieniem w 2012. Na tym samym wydziale uzyskała też licencjat z Edukacji Artystycznej z zakresu Mediów Rysunkowych (2014) oraz obroniła doktorat z zakresu sztuk pięknych (2019). Należy do ZPAP w Okręgu Toruńskim. Współzałożycielka Grupy Pinata, od 2016 roku pełni funkcję wiceprezesa w zarządzie Fundacji Pinata, współorganizuje wydarzenia kulturalne promujące sztukę współczesną. Od października 2020 pracuje również jako adiunkt w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dwukrotna stypendystka Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Laureatka nagród i wyróżnień w kategoriach komiks, ilustracja i rysunek. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, jednak punktem wyjścia dla jej poszukiwań jest malarstwo. W swoich pracach szuka wspólnego pola dla systematyczności i przypadku, fascynuje ją proces twórczy i obecność sztuki w codziennym życiu. Stosuje wielowątkową formę dającą odbiorcy możliwość swobodnej interpretacji. Tworzy szeroki cykl rysunkowy pt. „Dziennik”, który liczy już ponad 1000 realizacji, zajmuje się również ilustracją, projektowaniem graficznym i animacją. Ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

 PORTFOLIO

.
.

GRZEGORZ WAWRZYŃCZAK

.
grz5
Absolwent Malarstwa na WSzP UMK w Toruniu w pracowni prof. art. mal. Piotra Klugowskiego. Nad aneksem z rysunku pracował pod okiem prof. art. mal. Krzysztofa Pituły, natomiast część dyplomu z malarstwa w architekturze została opracowana w pracowni dr. hab. art. mal. Andrzeja Kałuckiego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2013 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, rzeźbą, witrażem i_muzyką. Lubi łączyć malarstwo z rzeźbą, podczas zabaw technikami kolażu i asamblażu, często wychodząc z pracą całkowicie w przestrzeń. Namiętny plakacista, kompozytor i_konstruktor rekwizytów. Za swój dyplom „Między wschodem i_zachodem” otrzymał nagrodę podczas wystawy „Dyplomy 2013” prezentowanej w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Prezentował swoje prace w kraju i_za granicą m.in. w_Toruniu, Warszawie,Getyndze (Niemcy), Nowej Soli, Grudziądzu i Mogilnie. Brał udział w 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu i Międzynarodowym Biennale plakatu w Bielsko-Białej. Podczas swojej wystawy indywidualnej w Galerii nad Wisłą w Toruniu pt. „Rytuał” połączył ekspozycję galeryjną z happeningiem w przestrzeni publicznej. Od 2015 roku jest członkiem ZPAP w Okręgu Toruńskim oraz współzałożycielem Grupy Pinata.
.
.

PORTFOLIO

 

.

..

.

.

friends

.

 

  pipi .  . lat   logo-bydgoszcz  logo-wydzial-sztuk-pieknych-bez-tla   torunskie-wodociagi   logo-umk-pion-rgb  galeria-forum-logo-bez-tla  muzeum_bytow_central_cmyk     logo_zpap_01  konin-ckis  logo-wiza-cisnien  muzeum-pismiennictwa  prezydent miasta toruniatak_logo_d_0 gtacentrum-druku

WIE+¬A logo2blik

……..

……………………..