THE ONE – PARTICIPANTS


 

 

PL / ENG

 

Do Międzynarodowego Konkursu Sztuki Cyfrowej THE ONE zgłosiło się 118 artystów z różnych krajów świata. Łącznie nadesłano 259 prac konkursowych.

W konkursie wzięli udział artyści z 11 krajów:  Wielkiej Brytanii, Argentyny, Chin, Francji, Włoch, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Bułgarii, Izraela i Polski.

118 artists from different countries entered the International Digital Art Competition THE ONE. In total, 259 competition works were submitted.

Artists from 11 countries took part in the competition: United Kingdom, Argentina, China, France, Italy, South Korea, USA, Ukraine, Bulgaria, Israel and Poland.

 

Jury pierwszego etapu w składzie:

art. mal. Katarzyna Wendland- prezes zarządu Fundacji Pinata

dr Alicja Wieczorek- wiceprezes zarządu Fundacji Pinata, adiunkt w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

● dr Tomasz Wlaźlak – kierownik Galerii Forum UMK, adiunkt w Katedrze Intermediów na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

Zakwalifikowało do wystaw pokonkursowych 47 prac 38 artystów.

 

First stage jury consisting of:

art. mal. Katarzyna Wendland – president of the board of the Pinata Foundation

dr Alicja Wieczorek – vice-president of the Pinata Foundation, assistant professor at the Institute of Visual Arts at the Faculty of Art of Jan Kochanowski University in Kielce

dr Tomasz Wlaźlak – head of the Forum Gallery of the Nicolaus Copernicus University, assistant professor at the Department of Intermedia at the Faculty of Fine Arts of the Nicolaus Copernicus University in Toruń

selected 47 works by 38 artists for post-competition exhibitions.

 

 

Przedstawiamy listę uczestników i ich prac zakwalifikowanych do wystaw pokonkursowych THE ONE.

We present a list of participants and their works qualified for THE ONE post-competition exhibitions.

 

 

● GRAFIKI ● GRAPHICS

 

Alex Russell UK / MANCHESTER

Future rope core memory 220915  – 50 x 50 cm

 

Anna Wacławek POLSKA / WROCŁAW

Fragment (Wiadukt) – 40 x 22 cm

 

Arkadiusz Polewka POLSKA / SZCZECIN

Naos (cz.1) – 20 x 42 cm

Naos (cz.2) – 20 x 42 cm

 

Dariusz Zatoka POLSKA / POZNAŃ

Zanikanie – 100 x 70 cm

 

Edward Saliński POLSKA / ZŁOTORIA

Inwazja – 70 x 70 cm

Pięć Wież – 70 x 70 cm

 

Izabela Kabza POLSKA / WROCŁAW

Ograniczenie III – 100 x 70 cm

 

Jael Díaz Vila ARGENTYNA / CABA

Adoraciun I

 

Jakub Wawrzak POLSKA / TORUŃ

Frozen in time – bunger oasis polar station – 90 x 60 cm

 

Joon-young Lee 이준영  KOREA POŁUDNIOWA / PYEONGTAEK

Invisible – 70 x 84 cm

 

Julian Kołyszko POLSKA / GDAŃSK

Widmo – 100 x 70 cm

 

Justyna Grodecka POLSKA / WARSZAWA

Niekomfortowo, bardziej niekomfortowo, jeszcze bardziej niekomfortowo – 100 x 47 cm

 

Karolina Borowska POLSKA / WROCŁAW

I – 50 x 70 cm

II – 50 x 70 cm

 

Konrad Kucz POLSKA / WARSZAWA

Pokuta – 70 x 100 cm

Soldier – 70 x 100 cm

 

Lech Polcyn POLSKA / KRAKÓW

Filii Terrae 1 – 50 x 70 cm

Filii Terrae 2 – 50 x 70 cm

 

Maciej Fronczak POLSKA / WARSZAWA

Planet 02 – 63 x 63 cm

 

Mariusz Dański POLSKA / RADOM 70 x 70 cm

Trzy kroki do czasu z cyklu Zasiałem białe ziarno – 70 x 70 cm

Zakrzywienie z cyklu Zasiałem białe ziarno – 70 x 70 cm

 

Marta Stasiukiewicz POLSKA / GDYNIA

Ziemski pchli targ – 50 x 56 cm

 

Mateusz Pecyna POLSKA / ŁÓDŹ

77°45’0.32”S,159°56’42.23”E – 70 x 70 cm

 

Patrizia Ende POLSKA / RADZIONKÓW

Patyna I – 70 x 70 cm

Patyna III – 70 x 70 cm

 

Paulina Bobak POLSKA / BIERUŃ

Formy antropologiczne 1 / Alienacje –  56,7 x 100 cm

 

Paweł Pacholec POLSKA / GDYNIA

Eternity III – 40 x 40 cm

 

Paweł Kiełpiński POLSKA / POZNAŃ

NIe zapomnij o Ziemi –  70 x 50 cm

 

Weronika Wrzosek POLSKA / CERANÓW

Terra: Strefa zagrożenia (III) – 30 x 40 cm

 

Xiaodong Yu 晓冬 CHINY / QINGDAO CITY

Archaeology of the Planet 2 – 50 x 100 cm

 

● FILMY VIDEOS

 

Agnieszka Żerdzińska POLSKA / ŚWIĘTOCHŁOWICE

Happy birthday, found footage – 3 m 57 s

 

Benna Gaen Maris WŁOCHY / WENECJA

Stories end – 4 m 10 s

Panspermia coopstipation – 2 m 20 s

 

Jael Díaz Vila ARGENTYNA / CABA

Adoraciun II – 31 s

 

Katarzyna Mular POLSKA / OPOLE 

8.2.003 – 60 s

 

Katarzyna Łyszkowska POLSKA / TORUŃ

Don’t look back – 1 m 17 s

 

Kinga Su FRANCJA / STRASBOURG

Round – 3 m 33 s

 

Krzysztof Kiełt POLSKA / GDAŃSK

Utopia – 60 s

 

Ksenia Makała POLSKA / KATOWICE

Miejskie mikrohistorie – 3 m 49 s

 

Maciej Jarczyński POLSKA / GDAŃSK

Human – 4 m 31 s

 

Maja Maksimović POLSKA / KIELCE

Phoenix – 2 m

 

Małgorzata Łuczyna POLSKA / KRAKÓW

EOL#01/#02/#03 – 3 m 25 s

 

Kamila Walendykiewicz POLSKA / WARSZAWA

A quake in being – 3 m 05 s

 

Marta Ciołkowska WŁOCHY / GIARRE

We shall overcome – 5 min

 

Mateusz Kijak POLSKA / TARNÓW

Interimpres – 4 m  51 s

 

Yu Yan USA / BOSTON

A speaking dendorbium – 3 m 30 s